Orthonyxia a Prontoman, alebo aplikácia špony v spojení s Prontoman-om.

 

Orthonyxia a Prontoman, alebo aplikácia špony v spojení s Prontoman-om.

Posted by Emília Schubert in Nezaradené 13 feb 2017

Orthonyxia a Prontoman, alebo aplikácia špony v spojení s Prontoman-om.

Pri komunikácii s kolegyňami pedikérkami sa často stretávam s otázkou ako využívam produkty Prontoman v spojení s aplikáciou špôn a aké sú moje rady a skúsenosti.

Pri svojej odbornej praxi najčastejšie pracujem s nižšie uvedenými šponami :

–          Ross Fraser

–          B/S Spange

–          3TO Spange

–          COMBIped a

–          Podofix

Všetky uvedené špony sú pre prax pedikéra dôležité, je nutné absolvovať školenie ku každému druhu a typu špony. Okrem spôsobu aplikácie tej ktorej špony Vás na školení musia oboznámiť s ich výhodami, správnym určením typu špony na konkrétny problém, správanie sa špony počas doby liečby, kombináciu jednotlivých typov špon a podobne.

Špony sa najčastejšie aplikujú v prípade zarastených nechtov klienta. Tu však treba upozorniť, že každý necht sa správa individuálne a preto je nutné zvážiť akú šponu použijete.

Z  mojej praxe môžem na 100% potvrdiť, že základom úspechu je práve kvalitné ošetrenie zarasteného nechtu a správny výber špony.

Na ošetrenie zarasteného nechtu používam výlučne výrobok Prontoman spray ( PM Spray ) :

PM Spray je hotový vodný roztok na antiseptické čistenie areálov kože a nechtov. Na základe zníženého povrchového napätia a prostredníctvom aplikácie vo forme sprejového roztoku dekontaminuje Prontoman spray spoľahlivo a bezbolestne všetky ťažko prístupné areály. Bezpečne sú tak odstránené riziká infekcie ako multirezistentné choroboplodné zárodky (MRSA), alebo aj pôvodcovia mykóz. Súčasne veľmi šetrne zmäkčuje zrohovatenia kože, minimalizuje zápach nôh, hojenie rán a umožňuje atraumatické, bezpečné a hlavne rýchle podologické komplexné ošetrenie. Pri hypergranulácii je spray v spolupráci s gelom použitý na profylaxiu infekcií a podporu hojenia.

Po základnom ošetrení zarasteného nechtu vždy zvážim aký typ špony použijem a dohodnem sa s klientom na postupe liečby. Úspech liečby záleží na korektnom prístupe klienta a ošetrujúceho pedikéra, pravidelná návšteva a domáca starostlivosť je podmienkou. Na začiatku liečebnej procedúry vyžadujem denný kontakt s klientom.

Ako a kedy správne použiť PM Spray pri aplikácii špony.

–          V prípade aplikácie lepiacich špôn B/S Spange a COMBIped a Podofix

Odporúčam urobiť prípravné ošetrenie nechtu deň vopred pomocou PM Spray-u.

–          V prípade aplikácie drôtených špôn Ross Fraser, 3TO Spange

Je možná aplikácia PM spray počas celej doby osadenia kovových špôn.

Tu dávam do pozornosti jednoduché, nebolestivé osádzanie Ross Fraser, alebo 3TO Spange pomocou PM Spraya ,ktorý nám pri samotnom osadení uvoľňuje val a mierne „znecitlivuje“ bolestivú oblasť a umožňuje jednoduché osadenie.

Po osadení akýchkoľvek špôn Vám odporúčam z mojej praxe na základe výborných výsledkov používať na záver práce a na domáce ošetrenie pre klienta Prontoman Gel ( PM Gel ), ktorý zabraňuje šíreniu patagénov, podporuje „okamžité hojenie rán“ a je kompatibilný so všetkými modernými obväzmi na rany, tamponádami a väčšinou nechtových špon. PM Gel sa používa viackrát denne, čím sa urýchli proces úspešnej liečby.

Na záver moje odporúčanie – Nekombinujete ! s inými produktami pri ošetrení zarastených nechtov. Ak sa veľakrát pýtate pri zhliadnutí výsledkov mojej práce aký ďalší zázračný produkt som použila a s čím som to kombinovala mám jednoduchú odpoveď : stačí zdravý rozum, vedomosti, trocha šikovnosti, fortieľu a skúseností a Prontoman Spray- to je celé tajomstvo úspešného ošetrenia . Vždy hovorím : ak sa naučíte využívať celý možný potenciál Prontomanu a široké spektrum možnosti použitia nielen spray-u, ale aj iných produktov ( gel, pena, protect nagel,…) Vaša práca sa veľmi kvalitatívne pozdvihne a uľahčí. Emily

Post a comment