Suchá medicinálna pedikúra

Pri vyslovení slova pedikúra si viacerí predstavia najrozšírenejšiu – „mokrú“ pedikúru. Ošetrenie mokrou pedikúrou je dvojaké: klasicky pomocou vaničky a skalpelu, alebo pomocou prístroja s rozprašovačom /u nás však málo v praxi využívaným/.

 

Existuje aj metóda, ktorá práve pre absenciu použitia skalpelu si aj u nás získava veľmi rýchlo čoraz viac a viac priaznivcov a veľa spokojných zákazníkov: suchá – mediciálna pedikúra.

Mediciálna suchá pedikúra je ošetrenie nôh na sucho bez namáčania pomocou prístroja: vysoko otáčkovej frézky. Výhodou suchej mediciálnej pedikúry je absulutne citlivý spôsob ošetrovania bez rizika poranenia chodidla a nechtov.
Je odporúčaná odbornou lekárskou komunitou ale aj podologickými a pedikérskymi spoločnosťami. Týmto spôsobom a touto obľúbenou metódou ošetrujú pedikéri nohy nielen zdravých, ale čo je veľmi dôležité -pre jej šetrnosť a bezpečnosť aj „problémových“ pacientov: diabetikov, pacientov s mykózou, psoriatikov, či alergikov.

Suchá pedikúra a jej základné kroky:

 

  • diagnostika a následná dezinfekcia chodidiel,
  • ošetrenie nechtov – valov a ich primerané skrátenie,
  • odstránenie hyperkeratózy, otlakov, kurieho oka a mozoľov
  • prípadne: špeciálne ošetretrenie nôh diabetikov,psoriatikov,alergikov…

 

Na záver suchej pedikúry Vám chodidlá podľa Vašeho typu nakrémujú a nechty ak nie sú mykotické prelakujú lakom (shelac, alebo klasické lakovanie). Na nechty v prípade mykózy použijeme antimykotický olej, gél, krém, či penu / odporúčame používať výrobky radu ProntoMan... /. Pomocou stroja a samozrejme samotnou šikovnosťou pedikérky sa krásne ošetrujú nechty nielen mykotické ale i zarastajúce. Veľakrát včasným a profesionálnym zásahom pedikérky sa dokáže predísť nevyhnutným a často aj bolestivým chirurgickým zákrokom.

Správnym ošetrením a následnou pravidelnou liečbou pedikér-ka vie takémuto zákroku predísť. Pacientovi podľa druhu poškodenia nechtov sa dá pomôcť aj používaním špôn a správnym tampónovaním. Pre krásne a zdravé nohy však nestačí chodiť len na pedikúru.

O nohy sa treba starať aj doma a tá naozaj profesionálna pedikérka Vám vždy poradí ako na to.

Preto neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám poradíme.