Prontolind - starostlivosť o tetovanie a piercing

Starostlivosť o piercing

Starostlivosť o piercing

Hojenie punkčného kanála po piercingu môže trvať asi rok. Počas tejto doby je veľmi dôležitá dôsledná hygiena s vodou, jemným krémovým mydlom a Prontolindom, aby sa predišlo bolestivým komplikáciám, ktorým sa dá predísť. Pred zahojením vpichového kanálika piercingu by nositeľ nemal šperk sám otvárať, meniť ani vyberať a mal by sa ho dotýkať iba čistými rukami . Piercingy v intímnej oblasti by sa mali čistiť vhodnými výplachmi a sexuálna abstinencia by sa mala udržiavať aspoň dva až tri týždne.


Ďalšou zvláštnosťou novo prepichnutých piercingov je, že na povrchu sú jedna alebo dve otvorené oblasti kože, ale zranenie je v skutočnosti v hlbšom tkanive. 

Krémy preto nie sú tou správnou dávkovou formou pre starostlivosť . Odborníci neodporúčajú používať na terapiu masti na rany alebo hojivé masti a tiež odporúčajú, aby sa prepichnutá oblasť pokožky nedostala do kontaktu s ošetrujúcimi prípravkami, ako sú peelingy, sprchový gél alebo krémy počas fázy hojenia. Namiesto toho sa odporúča jemné ošetrenie piercingu.


Niektoré dezinfekčné prostriedky nie sú vhodné na piercing v nose alebo ušiach, pretože majú toxický účinok na chrupavku. Pretože mnohé produkty majú vysušujúci účinok, mali by sa používať len na povrch pokožky na menej citlivé časti tela. Na nenápadne sa hojace piercingy sú úplne nevhodné jódová masť, peroxid vodíka a tyrotricínová masť .

Po piercingu tela

Žena so srdcom okolo piercingu v pupku

Normálne reakcie na novo prepichnutý piercing zahŕňajú mierny opuch, bolesť a začervenanie. V každom prípade sa treba vyhnúť zbytočnému tlaku alebo treniu na postihnuté miesto. Chrasty na koži by sa nemali zoškrabať . Po procese prepichnutia rana produkuje sekrét rany, ktorý sa zhromažďuje na výstupných bodoch a tu zasychá. Preto treba túto kôrku vždy vopred zjemniť, čo sa dá urobiť napríklad teplou vodou zo sprchy alebo soľným roztokom. Piercingové šperky sa vo všeobecnosti čistia teplou vodou alebo soľným roztokom, kým sa neodstránia všetky inkrusty. Počas hojenia sa treba vyhýbať aj cudzím telesným tekutinám. Patria sem sliny, sperma alebo pot, pretože sú nepriaznivé pre hojenie rán . Na dezinfekciu rán na určitých častiach tela by sa nemal používať alkohol alebo jód. Jód a iné látky obsahujúce alkohol môžu oddialiť fázu hojenia.

Známky, že niečo nie je v poriadku

Problémy s hojením prepichnutých oblastí tela môžu nastať, ak vybraný šperk nie je vhodný na piercing. Napríklad, ak je príliš ťažký, môže odtlačiť oblasť tela ako cudzie teleso, ktoré preniklo, čo môže spôsobiť zápal v oblasti kože. Ak je však priemer šperku príliš malý, môže prerušiť zásobovanie krvou .

Pri piercingu do pupka sa často vyskytujú lokálne infekcie, z ktorých niektoré sú spôsobené výrazným natiahnutím kože.

Prontolind Spray 75ml

S Prontolindom pre dokonalú starostlivosť!

Piercingový sprej Prontolind čistí aj ťažko dostupné miesta a samostatne preniká do vpichového kanálika. Vďaka aplikácii v spreji ho možno použiť aj na miesta citlivé na bolesť s minimálnym podráždením. Po krátkom pôsobení sa inkrustácie bezbolestne odstraňujú pomocou obkladov bez chĺpkov alebo vatových tampónov.
 
Prontolind Gel je vhodný najmä na všetky oblasti, ktoré sú po piercingu prekryté obväzom (napr. Skindiver, Dermal Anchor, Microdermals atď.). Ideálne aj na použitie na piercing do nosa a uší, pretože dobre priľne a optimálne chráni tieto miesta pred infekciami.
 

Zdroj Prontomed

Pridaj komentár