Prontolind - starostlivosť o tetovanie a piercing

Dokonalá starostlivosť o piercing do uší

Piercing do uší je jedným z tých doplnkov, ktoré boli kedysi módne a potom už nikdy nevyšli z módy. Vo všeobecnosti sa tento trend naďalej rozvíja, takže dnes existuje veľa druhov piercingov do uší a dajú sa nosiť rôzne verzie. Nositeľ sa už nemusí obmedzovať len na dva ušné otvory s klasickými zátkami, ale môže si nimi individuálne ozdobiť celé ucho .

Medzi peknými náušnicami a zdravotnými problémami je často veľa súvislostí. Pri piercingu do uší je dôležité vopred rozpoznať spôsoby a nebezpečenstvá, aby sa kreativite a osobným preferenciám medze nekládli a obľúbené telové šperky zostali v móde.

Správna starostlivosť o piercing do uší

Väčšina piercingov v oblasti ucha sa robí v oblasti chrupavky a nielen v tukovom tkanive v oblasti ušného laloku. Kanál stehu teda vždy prechádza pružným tkanivom chrupavky a to zaisťuje, že proces vývoja je pre organizmus iný a zložitejší. Chrupavka v uchu je bez ciev, a preto je slabo zásobená. 

Kto to potom myslí s opatreniami starostlivosti príliš dobre, často dosiahne opak. Neexistuje žiadny všeobecný ošetrujúci prípravok, ktorý by prácu organizmu vykonával sám, no jeho nositeľ ho môže podporiť .

Úplné zahojenie piercingu ucha zvyčajne trvá približne tri až šesť mesiacov . Hojenie môže trvať aj dlhšie. Aby sa piercing zahojil čo najrýchlejšie a bez problémov, treba po piercingu vziať do úvahy niekoľko aspektov.

Piercingu ucha sa treba dotýkať čo najmenej . Čím viac sa pohybuje, tým väčšie je riziko zápalu. Ak prídete do kontaktu, určite si treba umyť ruky a prípadne vydezinfikovať.

Po čerstvom prepichnutí ucha

Na piercing ucha majú negatívny vplyv rôzne aspekty. Sú to príliš málo spánku , alkohol alebo drogy , zlá hygiena , stres , veľmi silné výkyvy teplôt a nevhodná strava . Všetko, čo zaťažuje organizmus, môže aj sťažiť proces hojenia. To však neznamená, že sa prepichnutie ucha vôbec nezahojí. Môže to však trvať trochu dlhšie alebo sa môže zvýšiť podráždenie pokožky ucha.

Vo všeobecnosti by ste mali zabrániť tomu, aby sa čerstvo prepichnutý piercing dostal do kontaktu s látkami, ako sú parfumy a iná kozmetika. Aby ste znížili riziko infekcie, odporúča sa vyhnúť sa bazénom a saunám aspoň štyri týždne po novom piercingu . To platí aj pre alkohol a drogy.

Bez ohľadu na to, kde bol piercing ucha prepichnutý, klobúky alebo chrániče sluchu by sa oň nemali trieť, pretože to výrazne oneskorí hojenie. Zároveň treba pravidelne vymieňať posteľnú bielizeň a obliečky na vankúše . Ak bol piercing ucha čerstvo prepichnutý, mali by ste sa vyhnúť kúpaniu, pretože horúca voda môže zvýšiť riziko infekcií. Sprchovanie je na to určite lepšie.

Známky, že niečo nie je v poriadku

Ak pociťujete nepríjemný pocit z prepichnutia ucha, je to zvyčajne znak toho, že niečo nie je v poriadku. Rôzne príznaky môžu naznačovať zápal. Oblasť okolo piercingu je zvyčajne bolestivá a koža je opuchnutá a veľmi červená. Piercing zároveň vyžaruje teplo v oblasti uší. V najhorších prípadoch sa z dierky objaví hnis alebo vodnatá tekutina a okolité tkanivo je tvrdé.

Niekedy celý organizmus reaguje na existujúci zápal horúčkou a problémami s krvným obehom. V takom prípade by ste sa mali poradiť s lekárom alebo s vaším piercerom . Ak sa takýto zápal oneskorí a rozšíri sa do celého tela, zaťaží celé telo. Okrem toho sa na uchu v mieste môže objaviť zjazvenie. Pri závažnejších infekciách zvyčajne pomáha iba užívanie antibiotík . 

Prontolind Spray 75ml

S Prontolindom pre dokonalú starostlivosť!

Piercingový sprej Prontolind  čistí aj ťažko dostupné miesta a samostatne preniká do vpichového kanálika. Vďaka aplikácii v spreji ho možno použiť aj na miesta citlivé na bolesť s minimálnym podráždením. Po krátkom pôsobení sa inkrustácie bezbolestne odstraňujú pomocou obkladov bez chĺpkov alebo vatových tampónov.

Prontolind Gel je vhodný najmä na všetky oblasti, ktoré sú po piercingu prekryté obväzom (napr. Skindiver, Dermal Anchor, Microdermals atď.). Ideálne aj na použitie na  piercing do nosa a uší , pretože dobre priľne a optimálne chráni tieto oblasti pred infekciami.

ProntoLind gél 10ml

Zdroj Prontomed

Pridaj komentár