Prontomed- starostlivosť o pokožku

Poškodenie pokožky pri holeni

Rýchla pomoc pri poraneniach  žiletkou

Túžite po krásnej, hladkej pokožke, no namiesto toho vás svrbí nepríjemné svrbenie, pupienky a začervenanie? Časté je bolestivé podráždenie po holení. Obzvlášť často sú postihnuté nohy, podpazušie a citlivá oblasť bikín . Popálenie žiletkou je nielen nepríjemné a bolestivé, ale tiež vyzerá naozaj nevzhľadne. Mimochodom, podráždenie pokožky nie je rodovým problémom. Každý tým môže byť rovnako zasiahnutý – a trpieť tým. Dobrá správa však je: Nemusíte to len prijať. Aby ste sa tomu vyhli, musíte mať pri holení na pamäti niekoľko vecí. 10 najlepších tipov si môžete prečítať tu. Takže popálenie žiletkou bude čoskoro minulosťou.

Ako vlastne vznikajú poranenie od žiletky?

Dôležitá poznámka vopred: poškodenia sa nevyskytuje len u ľudí, ktorí majú citlivú pokožku. Pálenie podráždenia je skôr dôsledkom nesprávnej alebo nehygienickej techniky holenia , nesprávneho holiaceho strojčeka alebo nevhodných ošetrovacích prostriedkov. Pretože nie je dôležité len samotné holenie, ale aj to, ako sa o svoju pokožku staráte pred alebo po.

Komplikácie môžu nastať aj niekoľko dní po skutočnom holení, ak používate silne parfumovaný alebo alkohol obsahujúci ošetrujúci prípravok . Spočiatku je typické podráždenie (napr. hrbolčeky od žiletky) alebo začervenanie. Častým výsledkom je však aj svrbenie. Ak vás zasiahne silnejšie, zarastú vám chĺpky – alebo sa vám zapália vlasové folikuly.

Preto, ak si všimnete, že počas holenia dochádza k porezaniu žiletkou, mali by ste okamžite prestať. V opačnom prípade je dôležité poskytnúť čo najcitlivejšiu starostlivosť bez podráždenia. Existujú však aj rôzne domáce prostriedky a triky, ako bojovať s nepríjemným poškodením od žiletky.

10 tipov proti popáleniu žiletkou

Takto sa zbavíte nepríjemných poraneni od žiletky alebo dokonca zabránite ich vzniku!

1.Pred holením si otvorte póry

Pred začatím holenia by ste mali pokožku optimálne pripraviť. Týka sa to nôh, podpazušia a intímnych partií, ako aj chĺpkov na fúzoch. Najlepšie je položiť naň vlhký uterák. Tu stačia asi dve až tri minúty. Prípadne si počas tejto doby môžete dať teplú sprchu.

Ak chcete byť ešte bezpečnejší, použite predtým peeling. Tým sa uvoľnia staré kožné šupinky – a pokožka bude jemná na holenie.

2.Krém na holenie

Ďalším krokom je nanesenie krému na holenie. Vhodný je aj olej na holenie, pleťová voda alebo krém. Je však dôležité, aby boli postihnuté miesta zakryté.

Ak máte sklony k porezaniu žiletkou, odporúčajú sa buď peny pre citlivú pokožku, alebo olej na holenie. Cestujete a nemáte po ruke žiadny krém na holenie. Je tu tajný trik: v prípade potreby poslúži aj vlasový kondicionér alebo olej na varenie.

3.Ostrá čepeľ

Celá táto príprava je zbytočná, ak je žiletka tupá. Ak použijete toto, je zaručené pozeraniu žiletkou.

Preto vždy skontrolujte, či čepeľ ešte funguje. V opačnom prípade: výmena za nový. Všeobecné pravidlo znie: Ak sa holíte každý deň, čepeľ by ste mali vymeniť po jednom až dvoch týždňoch. Ak sa holíte len dvakrát týždenne, čepeľ to bude robiť mesiac.

4.Vždy sa hoľte v smere rastu chĺpkov

Ostrá čepeľ tiež strihá chĺpky úhľadne v smere rastu – namiesto toho, aby po nich kĺzala. O to dôležitejšie je často kontrolovať čepeľ (pozri bod 3).

Obrovská výhoda holenia v smere rastu chĺpkov: Riziko porezania žiletkou je výrazne znížené.

5.Netlačte príliš silno

Ďalšou mylnou predstavou je, že veľa tlaku pomáha dať všetky vlasy dokopy. Aj tu platí, že ostrá žiletka je základ a koniec, pretože zaručene dostane všetky chĺpky – bez tlaku. Na druhej strane silné tlačenie takmer zaručene spôsobí nepríjemné, bolestivé popáleniny žiletkou, pupienky alebo zápaly.

Takže: V tomto prípade platí, že menej je jednoznačne viac!

6.Každú oblasť hoľte iba raz

Tu platí: čím častejšie čepeľ kĺže po mieste, tým väčšie je riziko popálenia žiletkou. Aj tu platí: ostrá čepeľ tomu všetkému môže zabrániť.

Po maximálne dvoch ťahoch by mali byť všetky vlasy úplne odstránené. V opačnom prípade bude vaša čepeľ príliš tupá.

7.Znovu zatvorte póry

Dokončili ste holenie? Teraz je čas opäť uzavrieť otvorené póry. Za týmto účelom jednoducho opláchnite pokožku ľadovou vodou. Následne je dôležité pokožku nešúchať ako šialené, ale opatrne ju vmasírovať.

Tu vstupuje do hry hygiena: ak je to možné, použite čerstvý uterák. Pretože holenie spôsobuje drobné poranenia. Brána pre nežiaduce baktérie.

8. Používajte jemnú pleťovú vodu

Teraz je vaša pokožka suchá. Teraz by ste mali použiť ošetrujúci prípravok. Dôležité tu je: Nepoužívajte žiadne produkty, ktoré obsahujú alkohol alebo veľa parfumov. To spôsobuje pocit pálenia – a podporuje podráždenie pokožky.

Namiesto toho použite pleťovú vodu určenú pre citlivú pokožku. Skvelý je tu aj čistý gél z aloe vera alebo jednoduchý detský olej.

9. Nájdite dokonalý rytmus

Niekto sa dokáže holiť každý deň, iný potrebuje pár dní voľna. Zistite, do akého druhu patríte. To sa môže líšiť aj v závislosti od sezóny a časti tela.

Vo všeobecnosti tu platí: Akonáhle spozorujete pocit pálenia pri holení, je lepšie prestať – a pokračovať o niekoľko dní neskôr. Máte dôležitú schôdzku, na ktorú sa chcete súrne nechať čerstvo oholiť? Potom si urobte preventívne pauzu, aby bola pokožka v ten deň oddýchnutá – a nevadilo jej ani holenie.

10. Nikdy sa nehoľte pred cvičením alebo návštevou bazénu, sauny...

Jedno pravidlo na záver: holenie pred cvičením alebo návštevou sauny je tabu. Dôvod: Pot ešte viac dráždi pokožku. Potom by mohlo dôjsť k popáleniu žiletkou. Preto je lepšie sa holiť po tréningu – alebo deň predtým.

Naše odporúčanie po každom holení! 

 
  • Zabraňuje podráždeniu pokožky po všetkých typoch odstraňovania chĺpkov
  • použiteľné aj v intímnej oblasti
  • upokojuje a chráni pokožku
  • dermatologicky testované*
  • žiadne horenie, bez alkoholu
  • bez parfumov

Ošetrujúca pena Prontomed chráni a stará sa o podráždenú pokožku po holení a po všetkých typoch odstraňovania chĺpkov (napr. cukrovanie, voskovanie, epilácia atď.). Pantenol, ktorý obsahuje, reguluje vzhľad pokožky a udržuje fyziologickú štruktúru pokožky. Spoľahlivo sa zabráni podráždeniu pokožky, ako je popálenie žiletkou.

Ošetrujúca pena neobsahuje alkohol a preto je jej použitie úplne bezbolestné. Výsledný ochranný film spoľahlivo odpudzuje patogény a infekčné agens. Vďaka jemnému zloženiu je ošetrujúca pena vhodná aj pre alergikov.

zdroj Prontomed

Pridaj komentár